O mnie

Jestem totalną poznańską pyrą zakochaną po uszy w takim jednym Turku.

Poznałam go pięć lat temu (tutaj możecie przeczytać więcej na temat tego jak się poznaliśmy), dla niego przeprowadziłam się do Stambułu na trzy lata, a całkiem niedawno zmusiłam go do przeprowadzki do Poznania. Po niesamowicie szalonym i szybkim ślubie cywilnym w październiku 2013r. zostałam oficjalnie turecką żoną i zostałam skazana na dożywotnie gotowanie pilavu 😉

Na “Turczynkach” znajdziecie informacje o wizach, zaproszeniach dla obcokrajowców, połączeniach lotniczych z Turcją i o dokumentach wymaganych do ślubu. Poczytacie też o tym, co mnie w Turcji denerwowało, frustrowało i doprowadzało do łez.

Teraz mieszkamy w Poznaniu, ale moja turecka przygoda się nie skończyła – nadal będziecie mogły tu poczytać o tym jak to jest żyć z Turkiem, użerać się z turecką teściową i o tym jak próbuję ułożyć sobie życie między dwoma kulturami i krajami.

Chciałabym, żeby to miejsce stało się źródłem informacji o życiu w Turcji i z Turkiem, w którym uda nam się wspólnie zebrać większość istotnych informacji na temat tego, jak unikać czających się na biednych  obcokrajowców pułapek, co w efekcie ułatwi nam miłość do tego kawałka świata. Nie chcę, żeby to było miejsce na moje monologi – Wasze komentarze są tak samo ważne (albo i ważniejsze) niże moje wypociny, każda z Was poznaje Turcję z innej strony, ma swoje własne obserwacje i wnosi bardzo wiele do naszych rozmów.

Jeśli macie jakieś sugestie albo pytania, albo jeśli macie czas i ochotę pomóc mi w tworzeniu tej strony – dajcie znać! Mój mail to marchefka87 [at] hotmail.com, jeśli chcecie się podzielić swoimi zdjęciami z Turcji – mamy grupę “Turczynki” na flickr, a jeśli chcecie mnie łapać gdzieś indziej to zapraszam w te miejsca:

Facebook jagged edgejagged twittergoogle plus jagged edgeInstagram jagged edgepinterest jagged edgeflickr jagged edge

A jeśli podobały się Wam moje posty z serii “Kosmetyczne odkrycia” i lubicie czasem poczytać (niezbyt głębokie teksty) o kosmetykach, to zapraszam tutaj:

7hillslogo